Jääkiekon maailmanmestaruuskilpailut 2019

Ottelut

Preliminary Round

B-lohko

pe 10. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
RUSRUS5 - 2
(2 - 0 , 2 - 0 , 1 - 2)
NORNOR
pe 10. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
CZECZE5 - 2
(1 - 0 , 1 - 2 , 3 - 0)
SWESWE
la 11. toukokuu 2019 13.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
SUISUI9 - 0
(4 - 0 , 2 - 0 , 3 - 0)
ITAITA
la 11. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
LATLAT5 - 2
(1 - 1 , 0 - 0 , 4 - 1)
AUTAUT
la 11. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
NORNOR2 - 7
(1 - 3 , 0 - 2 , 1 - 2)
CZECZE
su 12. toukokuu 2019 13.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
RUSRUS5 - 0
(1 - 0 , 2 - 0 , 2 - 0)
AUTAUT
su 12. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
ITAITA0 - 8
(0 - 1 , 0 - 1 , 0 - 6)
SWESWE
su 12. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
LATLAT1 - 3
(0 - 0 , 1 - 1 , 0 - 2)
SUISUI
ma 13. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
RUSRUS3 - 0
(1 - 0 , 1 - 0 , 1 - 0)
CZECZE
ma 13. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
NORNOR1 - 9
(0 - 3 , 0 - 5 , 1 - 1)
SWESWE
ti 14. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
ITAITA0 - 3
(0 - 0 , 0 - 2 , 0 - 1)
LATLAT
ti 14. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
SUISUI4 - 0
(1 - 0 , 0 - 0 , 3 - 0)
AUTAUT
ke 15. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
SUISUI4 - 1
(1 - 0 , 1 - 0 , 2 - 1)
NORNOR
ke 15. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
RUSRUS10 - 0
(4 - 0 , 4 - 0 , 2 - 0)
ITAITA
to 16. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
SWESWE9 - 1
(5 - 0 , 2 - 0 , 2 - 1)
AUTAUT
to 16. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
CZECZE6 - 3
(0 - 2 , 4 - 0 , 2 - 1)
LATLAT
pe 17. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
AUTAUT3 - 5
(0 - 1 , 1 - 1 , 2 - 3)
NORNOR
pe 17. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
CZECZE8 - 0
(1 - 0 , 4 - 0 , 3 - 0)
ITAITA
la 18. toukokuu 2019 13.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
LATLAT1 - 3
(1 - 0 , 0 - 3 , 0 - 0)
RUSRUS
la 18. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
ITAITA1 - 7
(0 - 1 , 0 - 0 , 1 - 6)
NORNOR
la 18. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
SWESWE4 - 3
(1 - 1 , 2 - 1 , 1 - 1)
SUISUI
su 19. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
AUTAUT0 - 8
(0 - 2 , 0 - 3 , 0 - 3)
CZECZE
su 19. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
SUISUI0 - 3
(0 - 1 , 0 - 1 , 0 - 1)
RUSRUS
ma 20. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
SWESWE5 - 4
(1 - 0 , 1 - 1 , 3 - 3)
LATLAT
ma 20. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
AUTAUT     3 - 4 SO
(2 - 1 , 0 - 2 , 1 - 0 , 0 - 0 , 0 - 1)
ITAITA
ti 21. toukokuu 2019 13.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
CZECZE5 - 4
(1 - 1 , 3 - 1 , 1 - 2)
SUISUI
ti 21. toukokuu 2019 17.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
NORNOR1 - 4
(1 - 0 , 0 - 1 , 0 - 3)
LATLAT
ti 21. toukokuu 2019 21.15Ondrej Nepela Arena
Summary Line-ups H2H
SWESWE4 - 7
(1 - 0 , 0 - 6 , 3 - 1)
RUSRUS

Standings
#TeamGPWOTWOTLLGF:GAGDFPTS
1RUSVenäjä7700036:72921
2CZETšekin tasavalta7600139:142518
3SWERuotsi7500241:212015
4SUISveitsi7400327:141312
5LATLatvia7300421:2019
6NORNorja7200519:33-146
7ITAItalia701065:48-432
8AUTItävalta700169:40-311
   Advance › Quarterfinals      Relegation › MM IA 2020  
Legend
GPGames playedOTLOvertime lossesGAGoals against
WWinsLLossesGDFGoal difference
OTWOvertime winsGFGoals forPTSPoints